קישורים וחשיבותם

הפנית קישורים אל האתר, שיש המתייסים אליה כ'אופטימיזציה חיצונית', היא חלק מרכזי בתהליך קידום האתר. אחד הגורמים החשובים ביותר באלגוריתם קביעת דירוגו של אתר מבחינת מנוע החיפוש של גוגל הוא בדיקת כמות ואיכות הקישורים הנכנסים. קישורים נכנסים הם קישורים באתרים אחרים אשר מפנים אל האתר המקודם. גם איכות וצפיפות הקישורים היוצאים יש לה חשיבות מסוימת אבל פחותה בהרבה.

ההיגיון המנחה את גוגל במתן ציון על סמך קישורים נכנסים הוא כי ככל שתוכנו של דף או אתר מעניין יותר יותר אנשים יפנו אליו קישורים בדפי הפייסבוק שלהם, בבלוגים, פורומים וכדומה.

סוג האתרים מהם מגיעים אותם קישורים נכנסים הוא חשוב ביותר. קישור המגיע מאתר איכותי משפיע לחיוב יותר מקישור המגיע מאתר המדורג נמוך בגוגל. קישורים מאתרים 'רעים' ישפיעו מעט מאוד או לא ישפיעו כלל. (אתרי הימורים, פורנו, אתרים המפיצים תוכנות פיראטיות וכדומה.) קישורים וחשיבותם לקידום אתרים

קיימות מספר דרכים להשיג קישורים נכנסים לאתר.

קישורים דו כיווניים:

החלפת קישורים עם אתרים דומים. בדרך זו שני אתרים מפנים קישורים האחד אל השני. יש לציין כי שיטה זו איבדה מן האפקטיביות שלה לאחר שינוי האלגוריתם הגדול שביצעו בגוגל במהלך 2011 (אלגוריתם פנדה, כפי שהוא נקרא. בעברית נכנס התיקון באוגוסט.) שכן גוגל מבינים שכאשר קישורים הם דו כיווניים, ככל הנראה מדובר בקידום אתרים ולא ברלוונטיות בעיניי גולשים. ניתן גם לעשות החלפות בין שלושה או יותר צדדים מחליפים.

קישורים חד כיווניים:

הדרך העיקרית לייצר קשרים שכאלו היא לרשום את האתר ברשימות אתרים, באינדקסים שונים ובפורומים. כתיבת מאמרים באתרי המאמרים החופשיים בנושאים הרלוונטיים לנושאי האתר היא דרך מקובלת מאוד.

דרך נוספת לייצר קשרים היא על ידי יצירת תוכן שאנשים ירצו לשתף בו את חבריהם, בצורה זו מקבלים את הלינקים האיכותיים ביותר באתרים המובילים ברשת האינטרנט, כמו פייסבוק, טוויטר, גוגל פלוס וכדומה.

הדרך הקלה והמהירה ביותר להשגת כמות גדולה של קישורים נכנסים היא לשלם לחברות המחזיקות 'חוות קישורים', אתרים המיועדים למטרת קישור החוצה ואין בהם כמעט תוכן אמיתי, או שהן מחליפות קישורים עם אתרים רעים, אולם שיטה זו מאוד לא מומלצת שכן גוגל מגדיר חוות שכאלו כ'שכנות רעה' (bad neighborhood) ולמעשה קישורים שכאלו עלולים אף לגרום להורדת דירוג האתר.

הודעה ...