ניתוח שוק ומחקר מילים וביטויים

מהו ניתוח שוק? ומחקר מילים?

ניתוח השוק הוא שלב חשוב והכרחי לקידום אתר אפקטיבי. יש להבין כי ללא הבנה טובה של האתר, קהל היעד של האתר והרגלי הגלישה, החיפוש והרכישה של הלקוחות הפוטנציאליים קשה יהיה להפוך את האתר לריווחי. יש ללמוד את התחרות בתחות העסקי שבו פועל האתר ואת אסטרטגיות השיווק הקיימות בו.

לאחר הבנת השוק והתחרות נבצע מחקר מילים וביטויים על מנת לבחור את מילות החיפוש האופטימליות עבורן נקדם את האתר. מחקר המילים הוא סקר מקצועי הנעשה תוך שימוש בכלים סטטיסטיים ומאפשר ללמוד אלו מילות חיפוש או ביטויים נמצאים בשימוש על ידי קהל הגולשים הרחב לפי חתכים שונים, לדוגמא על פי שפה או מיקום גיאוגרפי. בחירת מילים לא מוצלחת תפגע קשות באפקטיביות של הקידום ותפחית את כמות הגולשים ואת "רצינותם".

אי ביצוע מחקר מילים מעמיק עלול להביא לטעות הדי מקובלת של קידום האתר אך לא עבור מילות החיפוש האפקטיביות ביותר. תוצאתו של קידום שכזה היא אתר עם תנועת גולשים ערה ונפחי תקשורת גדולים אך מיעוט של עסקאות, גולשים רבים שאנים כלל מעונינים בשירותי האתר מגיעם ועוזבים, כלומר לאתר יש יחס המרה נמוך. מחקר שוק טוב יאפשר להביא אל האתר את אותם לקוחות אשר מחפשים את אשר האתר מציע ורווחיות האתר תעלה.

מכיון שהשוק משתנה ואיתו גם הרגלי הגולשים יש לחזור ולבצע את מחקר המילים מדי תקופת זמן על מנת לאשר את עדכניותן של המילים ובמידת הצורך יש לבצע תיקונים ושיפורים באתר, בתכניו ובמרכיבים טכניים שונים על מנת להמשיך ולדאוג שהאתר לא יחל לפול אחורה בתוצאות החיפוש הרלוונטיות ולא יאבד מרווחיותו.

הודעה ...