אחסון אתרים, אירוח אתרים

מהו אחסון אתרים?

אחסון אתרים, או אירוח אתרים, כפי שהוא נקרא לעיתים, הוא שירות מקצועי המאפשר את התקנת קבצי האתר שלכם על מחשב אחסון (שרת) המותאם לעבודה כשרת ברשת האינטרנט. שרת האינטרנט, עליו מאוחסן האתר, מחובר לרשת האינטרנט, כך שהגולשים ברשת, יוכלו להגיע לאתר ולגלוש בו.

איך זה עובד?

לאחר שמסתיימת בניית האתר, ובוצעו כל הבדיקות הדרושות לוודא את פעילותו התקינה, מתקינים את כל קובצי האתר על גבי שרת האינטרנט בחברת האחסון בהם בחרתם.

חברות אחסון האתרים מפעילות בעצמן, או כקבלניות משנה, חוות שרתים, המכילה מספר רב של מחשבי שרת המחוברים לרשת האינטרנט. החווה מבוקרת ומנוטרת בכל שעות היממה, על ידי טכנאים ומנהלי רשת העובדים מקצועיים, הדואגים לשמור על סדר, ניקיון וטמפרטורה מתאימה, לפעילותם התקינה של השרתים ומבצעים בקרה שוטפת על פעילותם.

חוות השרתים מאובטחת בקפידה. הגישה לחדר השרתים מתאפשרת רק לבעלי אישור גישה. בנוסף לכך, מחוברת החווה לרשת האינטרנט ומאפשרת גישה לשרתים מהעולם החיצון, קרי, לגולשים ברשת.

חברות אירוח האתרים מאחסנות על כל שרת מספר רב של אתרים, כאשר הקצאת השטח לאתר נקבעת על פי סוג החבילה אותה בוחר הלקוח.

חבילות אחסון

בנוסף לשירות הבסיסי, של אחסון אתרים, מציעות רוב החברות לאירוח אתרים שירותים נוספים כמו סליקת כרטיסי אשראי, אבטחת מידע ותעבורת מידע מוצפנת, שירות בנייה או עיצוב אתרים, שירותי קידום אתרים ועוד, בהתאם לבחירת הלקוח.

רוב חברות האתרים מספקות מספר חבילות אחסון הנבדלות ביניהן בגודל השטח המוקצה לאתר ובשירותים הנוספים הניתנים על ידי החברה. בהתאם לאופי האתר ולצרכיו, תיבחר החבילה המתאימה ביותר.

כיום, נפוצות שתי טכנולוגיות עיקריות לבניית והרצת אתרים דינאמיים, טכנולוגית דוט נט (Net.) של מיקרוסופט המורצת על גבי שרתי אינטרנט מסוג IIS על מחשבים המותקנים במערכת ההפעלה Windows. לעומתה קיימת טכנולוגיית הקוד הפתוח, המורצת לרוב על שרתי אינטרנט מסוג אפאצ'י על מחשבים המותקנים במערכת הפעלה הנקראת לינוקס.

מידע נוסף

 1. אתר סטאטי:

  אתר פשוט, ללא מערכת ניהול תוכן, הבנוי מדפי HTML רגילים. תוכנם של אתרים אלו בדרך כלל מתעדכן לעיתים רחוקות.
 2. אתר דינאמי:

  אתר שתוכנו משתנה בקצב מהיר ומתעדכן, בדרך כלל, דרך בסיס נתונים או מידע שנשאב מאתרים אחרים. דפי האתר ניבנים בזמן אמת, בזמן הגלישה באתר, על ידי תוכנת השרת ואינם דורשים כתיבה מחדש על ידי מנהל האתר, לצורך עדכונם. אתרי חדשות, בנקים, אתרי מכירות, פורטלים וכדומה הם דוגמאות לאתרים דינאמיים.
 3. מערכת ניהול תוכן:

  מערכת ניהול תוכן מאפשרת לעדכן באופן שוטף את המידע באתר מבלי לשנות את קוד האתר עצמו. המערכת מאפשרת עדכון שוטף של בסיס נתונים בו מאוחסן המידע על האתר, מידע הכולל טקסטים, תמונות, וידיאו, אנימציות, קובצי מוסיקה וכדומה.
  מערכות תוכן מורכבות מאפשרות גם ניהול של אלמנטים מורכבים יותר באתר, כמו עגלת קניות, קטלוגים, בלוגים ועוד.
  רמתה ואיכותה של מערכת ניהול התוכן נקבעת על פי עושר האפשרויות שהיא מספקת ורמת השינוי שהיא מאפשר בדפי האתר.
 4. גיבוי:

  המידע המוצג באתרים דינאמיים מאוחסן, על פי רוב, בבסיסי נתונים. פגיעה בבסיס הנתונים, אם בזדון, או עקב תקלה, תימנע את פעילותו התקינה של האתר. לכן, ישנה חשיבות רבה בגיבוי המידע על גבי אמצעי אחסון חיצוניים, בפרקי זמן סבירים, אשר יאפשרו שחזור המידע העדכני ביותר, במהירות הרבה ביותר.
  ישנה חשיבות רבה בגיבוי מידע אחת לפרק זמן סביר, גם עבור אתרים סטטיים, שאינם ניזונים מבסיסי נתונים, עקב האפשרות לפגיעה בקבצים עצמם או לתקלה בשרת שתגרום למחיקתם.
 5. אחסון יעודי או שיתופי:

  אחסון שיתופי משמעותו אחסון של מספר רב של אתרים על גבי שרת אחד, וזאת בשונה מאחסון יעודי בו אתר אחד בלבד מתאחסן על גבי שרת האינטרנט.
  מחירו הגבוה, יחסית, של אחסון יעודי, הופך אותו מתאים, בדרך כלל, לאתרים הדורשים משאבים רבים, כמו אתרי מסחר גדולים שהם בעלי מידע רב ונפח תעבורה גבוה.

איך בוחרים?

אצלנו, בחברת אגוז, תמצא מגוון רחב של אפשרויות אחסון, המתאימות לאתרך, בהתאם לטכנולוגיית האתר, גודלו ושטח האחסון הנדרש, נפח התעבורה ותוספות ייחודיות (לדוגמא Private SSL Certificate), במידה וישנן.

מגוון הרחב של תכניות האחסון שהכינה חברת אגוז, מאפשרת את הבחירה הטובה ביותר, עבורך, הלקוח. דבר עם מומחי חברת אגוז, וביחד, נמצא את החבילה המתאימה ביותר בשבילך.

הודעה ...